כבוד גדול לכרמים בעמק- בית ספר מיוחד לחינוך שזכה להכרה כבית ספר ירוק


לאחר שעמדו בהצלחה רבה בוועדת הסמכה מטעם המשרד להגנת הסביבה ,בית ספר כרמים בעמק מוכר כעת כבית ספר ידידותי לסביבה המחנך את תלמידיו לאהבת הארץ ולשמירה על הסביבה. בכרמים בעמק לומדים כשבעים תלמידים בשמונה כיתות. צוות המורים הגדול חדור מוטיבציה לחנך את התלמידים לערכים ולצד הקשיים של הילדים המאופיינים בפיגור קל עושים איתם עבודת קודש. לפני כשנה וחצי לערך החל בית הספר בתהליך של הכרה כבית ספר ירוק, תהליך שהחל בהשתלמות של המורים בקימות והמשיך בכתיבת תוכניות לימודים ייחודיות המותאמות ליכולות הקוגנטיביות של התלמידים המיוחדים של בית הספר.
במהלך שנת הלימודים עסקו התלמידים בקשת הנושאים הקשורים לאיכות הסביבה- חסכון בניר,מחזור ,חסכון במים ובחשמל ואכילת מזון בריא ומקיים. הפעילות החינוכית כללה הפעלה של הילדים בנושאים אלה באמצעים אומנותים וכן תלמידי ההנהגה הירוקה עברו בין הכיתות ונתנו ציונים לכיתות שהקפידו על מחזור ניר ועל הבאה של מזון בריא לבית הספר.
במהלך ועדת ההסמכה ציינו התלמידים שבעקבות העבודה החינוכית שעשו איתם בבית הספר גם בני משפחתם החלו להקפיד על אורח חיים מקיים. תלמידי בית הספר שהגיעו לוועדת ההסמכה רגשו את כל הנוכחים ומלאי התפעלות מעבודת המורים בבית הספר בניהולה המגבש של הגב' רות חייט הוחלט כבר במקום להכריז על בית הספר כרמים כבית ספר ירוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*