שומרי הגן- תלמידי כיתות ג' בבית ספר אלומות חונכים את גן הספינה בעפולה עילית ודואגים לטיפוחו. פרויקט חינוכי חדשני לשמירה על המרחבים הציבוריים בעפולה.

תכנית שומרי הגן הינה יוזמה משותפת של המחלקה לאיכות הסביבה ומחלקת הגינון בעיריית עפולה  הן לחינוך סביבתי במוסדות החינוך והן בקהילה ומטרתה לחנך ילדים לאהבת הסביבה, משאבי טבע,   לצמצום מעשה הוונדליזם לרכוש הציבורי.

התכנית כוללת שיעורים עיונים וכן פעילות אקטיבית לשימור גן הספינה בעפולה עילית . בחלק העיוני הילדים זוכים לקבל סקירה על חשיבות הריאות הירוקות (צמחים/עצים) שמסייעות לנו לטהר את האוויר על ידי כך שהן קולטות את הפחמן הדו חמצני הנפלט מהרכבים ופולטות לאוויר חמצן. בחלק המעשי יוצאים הילדים לגן, מטפחים אותו ולומדים לאבחן ליקויי בטיחות או ניקיון ומדווחים על ידי הוריהם או מוריהם למוקד העירוני. המסר החינוכי המועבר לתלמידים מעודד אותם לשחק בטבע וליהנות מהמרחב הפתוח והבטוח תוך שהם שומרים על כך שהוא יישאר נקי. במקביל לחיזוק הקשר בין הילדים והסביבה התוכנית החינוכית מעצימה את הילדים ומכשירה אותם לשמש כשגרירים אשר יסיעו לשמור, להדריך ולהסביר על הגן ושמירתו. בשנת הלימודים הבאה תורחב התוכנית אף לגנים נוספים.שימוש בתמונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*